ОКБ Мечникова   ОКБ ім. Мечнікова

Про нас

Відділення розташовується на 6 поверсі нового хірургічного корпусу і працює на 30 ліжок (одномісна та 4 двомісні люкс палати, та 4 чотиримісні палати). У розпорядженні наших пацієнтів безкоштовний Wi-Fi інтернет, холодильники, мікрохвильові печі, повноцінне триразове збалансоване харчування, в люкс палатах індивідуальний санвузол з душовою кабіною, телевізор, кондиціонер, холодильник, мікрохвильова піч, електрочайник, гардероб. Відділення обслуговує мешканців Дніпропетровської області та міста Дніпра. Відділення має в своєму розпорядженні потужну діагностичну та лікувальну базу обласної лікарні. Можливість проведення комп'ютерної спіральної томографії, комп'ютерної ангіографії, магнітно-резонансної томографії. УЗ дослідження щитовидної та паращитовидних залоз проводяться безпосередньо у відділенні. Можливістю проведення пункційної біопсії під контролем УЗД, експрес цито- та гістологічного дослідження інтраопераційно, гістологічного та імуно-гістохімічного дослідження віддаленого матеріалу. Лабораторними та гормональними дослідженнями будь-якої складності у найкоротші терміни. Відділення тісно співпрацює з кафедрою хірургії №2 медичної академії (завідувач кафедри професор Кутовий Олександр Борисович), а також із відділеннями загальної, гнійно-септичної та судинної хірургії, ЛОР-клінікою, з відділенням ендокринної терапії, радіоізотопною лабораторією та іншими. Консультативний прийом проводиться в обласній консультативній поліклініці хірургом-ендокринологом Янковським Олександром Олександровичем, а також у відділенні працівниками стаціонару.

У відділенні ендокринної хірургії за рік проводиться понад 900 хірургічних операцій, основна патологія представлена пухлинними та гіпертрофічними захворюваннями щитовидної залози, з них за рік понад 120 операцій при раку щитовидної залози. Основна робота нашого відділення – це багатовузлові та дифузно-токсичні форми зоба з наявністю компресійного синдрому органів шиї. За останні 4 роки у відділенні не зареєстровано жодного післяопераційного летального результату, відсоток післяопераційних ускладнень у вигляді парезу гортані та гіпопаратиреозу становить до 1.4% та є одним із найнижчих серед клінік України та Європи. За останні 3 роки не було сформовано жодної трахеостоми з приводу важкого декомпенсованого парезу гортані після операції.

Науковим напрямком у клініці є лікування занедбаного, поширеного раку щитовидної залози з проростанням трахеї та гортані, з метастазами у лімфатичні вузли. Такі хворі раніше приречені на загибель. У клініці, спільно з ЛОР-онкологічним відділенням, доктором медичних наук Тимчуком Сергій Миколайовичем, занедбаним хворим проводиться комбіноване лікування: внутрішньоартеріальна та (або) системна поліхіміотерапія, радикальне видалення пухлини з резекцією та реконструкцією верхніх дихальних шляхів, диссекції шиї , з урахуванням повної функціональної реабілітації пацієнтів, та подальшої радіойодтерапії. Таким чином, проліковано понад 100 пацієнтів, показник виживання у цій групі хворих склав 78%, з повним відновленням дихання через природні шляхи та голосової функції. Видалення запущеного, місцево-поширеного раку щитовидної залози з видаленням регіонарних метастазів, за необхідності з проведенням стернотомії, реконструкції сонних артерій, стравоходу.

Також, з 2008 року у відділенні оперуються захворювання паращитовидних залоз при виявленні гіперпаратиреозу (аденома, рак, первинний або вторинний гіперпаратиреоз), успішно проведено понад 100 операцій з видалення паращитовидних залоз з нормалізацією їх функції. В Україні широко порушується питання про приховані гіперпаратиреози, тобто гіперкальціємію, гіперфункцію паращитовидних залоз. За даними статистики, в Україні таких хворих виявляється 1 на 200 осіб. Це важкі стани, що виявляються руйнуванням кісток (часті звичні переломи кінцівок), сечокам'яною і жовчнокам'яною хворобою, що важко і швидко протікає. У лікарні проводиться скринінг пацієнтів з остеопорозом та сечокам'яною хворобою у відділеннях травматології та урології, для виявлення первинного гіперпаратиреозу. За допомогою хірургічного лікування паращитовидних залоз ми значно допомагаємо таким тяжким пацієнтам.

Також у відділенні впроваджено малоінвазивні методи лікування під контролем ультразвукового сканування (лікар Барінов Ігор Володимирович). Такі як склерозуючі пункції і наше ноу-хау - лазерна інтестиційна термоабляція колоїдно-кістозного вузлового зоба невеликих розмірів (до 2,5 см). Такі операції проводяться під місцевою анестезією, за допомогою пункції пухлини, без ушкодження здорових тканин щитовидної залози та без порушення її функції і дозволяють у таких пацієнтів у житті уникнути відкритих, інвалідизаційних операцій на щитовидній залозі.

При хронічних компресійних аутоімунних та підгострих тиреоїдитах у комплексному лікуванні ми проводимо внутрішньоорганні субфасціальні ін'єкції дипроспану, що дозволяло ет ефективно зняти запальну реакцію та уникнути системного застосування гормонів надниркових залоз, фізіотерапевтичні методи лікування тиреоїдитів. Ці методики дозволили виключити відкрите хірургічне втручання у 75% пацієнтів. І якщо у 2006 році малоінвазивно було проліковано до 50 пацієнтів, то у 2016 – понад 200 осіб, а у 2018 планується пролікувати близько 300 пацієнтів.


З 2009 року, спільно з кафедрою хірургії, проведено роботу з хірургії пухлин надниркових залоз, що є верхом досконалості в роботі відділення ендокринної хірургії. Повністю вирішено питання з лабораторним та гормональним моніторуванням хворих після таких операцій, реанімаційного ведення хворих. Спільно з професором Кутовим Олександром Борисовичем нами успішно проведено понад 50 адреналектомій, у тому числі й гормонактивні захворювання та раки надниркових залоз, із збереженням гормонального наднирникового статусу у пацієнтів. Ведеться наукова робота з субтотальних адреналектомій з експрес гістологічним дослідженням та збереженням функції надниркового залози аспірантом Жмуренко Еліною Вікторівною, із захистом кандидатської дисертації.

Також у відділенні успішно проводиться хірургічне лікування гіпертрофії грудних залоз у чоловіків (гінекомастії), пухлин шиї різного генезу, таких як серединні та бічні кісти шиї, ліпоми шиї, позаорганні пухлини шиї. У відділенні успішно проводиться консервативне та хірургічне лікування дифузно-токсичного зоба, алотрансплантація кісткової тканини хворим на післяопераційний та первинний гіпопаратиреоз, консервативне лікування синдрому «діабетичної стопи».

До питання про ендоскопічну хірургію щитовидної залози необхідно зазначити, що через високий рівень кровопостачання органу, можливості операції при невеликому розрізі (до 5-7 см.), хорошу загоєність шкіри шиї, ендоскопічна хірургія щитовидної залози в Україні та світі вважається не доцільною. . Залишається відкритим питання про доцільність ендоскопічної хірургії паращитовидних залоз, проте з огляду на можливість такої операції при 3-х сантиметровому розрізі, необхідності в ендоскопії, на нашу думку, немає.

2004 року завідувач відділення Дейнеко Ілля В'ячеславович захистив кандидатську дисертацію на тему «Внутрішньоартеріальна суперселективна поліхіміотерапія раку ротоглотки». Завідувачам та лікарям відділення отримано патент на тему «хірургічне лікування раку щитовидної залози з інвазією у верхні дихальні шляхи», патент на тему «внутрішньоартеріальна селективна поліхіміотерапія», безліч актів впровадження, щорічно приймається участь у республіканських та міжнародних конференціях. Завідувачем відділення з колегами випущено понад 60 публікацій на різноманітні наукові розробки клініки. 2008 року Дейнеко І.В. та Кравченко В.А. пройшли міжнародні курси підвищення кваліфікації у м.Москві, за програмою IFHNOS на тему «Сучасні аспекти хірургії та онкології голови та шиї». У 2009 році завідувач відділення Дейнеко Ілля В'ячеславович брав участь з доповіддю в м. Мінську на Євразійському конгресі з пухлин голови та шиї на тему «Лікування місцево-поширеного раку щитовидної залози», лікарі відділення у 2017 році. Сербія